czwartek, 4 marca 2010

Richard Armitage - It`s Time

Z pewnością niektórzy z Was wiedzą, że wielką sympatią darzę aktora angielskiego, Richarda Armitage`a. Wśród miłośników filmów kostiumowych znany jest z fantastycznie zagranej roli Johna Thorntona w ekranizacji powieści Elizabeth Gaskell "North and South" ("Północ Południe"). O tym filmie opowiadam na oddzielnym moim blogu.

Gra on głównie w brytyjskich filmach telewizyjnych - m.in. znalazł się w obsadzie współczesnej wersji "Wichrowych Wzgórz" czyli w "Sparkhouse" ("Dom na wrzosowisku"); w serialu "Impresjoniści", gdzie zagrał Claude`a Moneta; w najnowszej adaptacji "Robin Hooda", gdzie wcielił się w Guya z Gisborne, a swoją interpretacją przyćmił odtwórcę tytułowej roli; w serialu o brytyjskich służbach wywiadowczych "Spooks"; w krótkim filmie "Moving On", gdzie zagrał niebezpiecznego podrywacza, a wreszcie w dwóch odcinkach komediowego serialu "Pastor na obcasach". Oczywiście aktorskich dokonań ma na swym koncie więcej, bo odtwarzał także role komandosa ("Ultimate Force") czy doktora pogotowia ("Golden Hour") i wiele innych.

Bardzo często, że względu na swój charakterystyczny, głęboki głos, nagrywa także audiobooki, czytał m.in. "Sylvestra" Georgette Heyer, "Lord of the North" Bernarda Cornwella, nagrał też kilka audiobooków opartych na historii Robin Hooda. Nie mówiąc już o tym, że bywał narratorem w programach telewizyjnych, czytał wiersze Teda Hughesa, a jego głos wykorzystywany jest często w reklamach.

Jego najnowszym projektem telewizyjnym jest serial "Strike Back", w którym ponownie wcieli się w komandosa, ale tym razem w Iraku. Zaczął też zdjęcia do nowego sezonu "Spooks" oraz nagrał nowe audiobooki według prozy Georgette Heyer "Venetia" (dostępny od 1 kwietnia) i "The Convenient Marriage" (dostępny od sierpnia), a także wcielił się w postać Lovelace`a w radiowej adaptacji powieści epistolarnej Samuela Richardsona "Clarissa" (od 14 marca na antenie BBCRadio4).
Ja czekam jednak wciąż na jego nową rolę w filmie kostiumowym.

Poniżej króciutki (niestety) plik video, który przygotowała jedna z wielbicielek tego aktora.
"Richard Armitage - It's Time"



1. Zdjęcie pochodzi z najnowszego filmu Richarda Armitage`a "Strike Back".
2. Klip video przygotowała SimplyDarcy. Wykorzystano w nim zdjęcia studyjne, a także fotki z filmów: "North nad South", "Robin Hood", "Spooks", "Vicary of Dibley", "Strike Back".

8 komentarzy:

Caitri pisze...

Widzę Gosiu zmiany u Ciebie - piękna fotka w nagłówku :D

Z checią zobaczyłabym ten nowy serial Rysia o komandosach w Iraku ;)

Pozdrawiam.

Gosia pisze...

Czasem trzeba coś zmienić ;)
DVD z filmem "Strike Back" będzie dostępne na Amazonie od czerwca 2010. Sam serial na antenie Sky1 pojawi się prawdopodobnie już w kwietniu lub maju! Książkę Chrisa Ryana, według której został nakręcony, już kupiłam ;)
Seria 9 "Spooks" jest przewidziana do emisji w BBC One na jesieni tego roku.

Anonimowy pisze...

Ciekawy ten klip. Ale ja tak jak Ty czekam na "kostiumowego" Richarda. Niech się agent w końcu postara ;-)

ruda.kazika pisze...

fajne ciacho z niego co tu dużo gadać:)

Rumburakowa pisze...

Rysiek jest świetny!
Wiesz kto jeszcze ma fajny głos do audiobooków etc.
Jeremy Northam
Judi Dench
Liam Neeson {Narnię całą czyta jest w Amazonie razem z Northamem bo on też ze dwie książki Lewisa nagrał!}
najlepszy jest jednak Ralph Fiennes - ktoś napisał po Lektorze, że za sam głos powinien dostać Oscara! Fakt. Czyta m.in Księgę Dżungli {też na Amazonie do dostania}.
A i jeszcze Paul McGann jest ok.

Gosia pisze...

Och, głosy tych dwóch ostatnich przez Ciebie wspomnianych bardzo lubię. :)

mysza13 pisze...

Litości!!! Mam "Spooksów" (sezon 7) i "Sparkhouse" ale... bez polskich napisów. A tak bardzo chciałabym wiedzieć, o czym bohaterowie rozmawiają. Czy możesz mi pomóc?
mysza13

Anonimowy pisze...

Witaj!A tak z czystej ciekawości zapytam-czy nadal jestes fanką pana R.A? Vera